Women PlayOff Women PlayOff - Standing

best scorer(points / sets)

#4

AyumiNAKAMURA 6.26(482/77)

#19

TatsianaKHOLAD 5.42(363/67)

#10

JulianaDE CASTRO 5.34(406/76)

#6

KatarinaPILEPIC 5.33(389/73)

#11

IanaSHEVSHUCK 5.06(329/65)

best server(serve ace / sets)

#5

TalaSLAYEH 0.67(12/18)

#1

OrtalIVGI 0.63(39/62)

#1

Maria GabrielaDA SILVA 0.62(50/80)

#8

NataliaFERNANDES SILVA 0.52(42/80)

#10

AdiBEN HAIM 0.5(2/4)

best blocker(winning blocks / sets)

#15

FernandaCAMPOS 1.09(76/70)

#14

JessicaSOARES 0.93(70/75)

#7

AlevtinaNEMTCEVA 0.91(67/74)

#13

BrianaHOLMAN 0.89(66/74)

#14

StefaniMITZOV 0.83(5/6)

best blocker(winning blocks)

#14

JessicaSOARES 70

#13

BrianaHOLMAN 66

#1

DestinyLION 52

reception - positivity %(perfect reception + reception) / all receptions

#9

MaayanKARNI 76%(16/21)

#4

AyumiNAKAMURA 72%(404/565)

#1

FernandaDAVIS TOMI 69%(153/222)

#9

AdvaSHOHAM ZINOBER 68%(50/74)

#8

DanaGORDON 65%(230/353)

attack - excellent %spike point / all spikes

#13

BrianaHOLMAN 54%(273/502)

#7

AlevtinaNEMTCEVA 50%(140/280)

#15

FernandaCAMPOS 48%(187/393)

#14

AnnyALVES RAMOS 44%(208/469)

#13

BellaGATSALOVA 44%(139/318)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
DA S.M.G.
(Maccabi Ashdod)
MIDDLE B. 2  
SOARES J.
(Macabbi Nazareth V.C.)
SPIKER 1  
PROTSKICH M.
(Maccabi Ashdod)

SPIKER 2  
FERNANDES S.N.
(Maccabi Ashdod)
MIDDLE B. 1  
HOLMAN B.
(Maccabi XT Haifa)
SETTER 1  
CORREA M.
(Maccabi XT Haifa)
LIBERO 1  
KARNI M.
(Hapoel Kfar Saba)
  • LIBERO 2  
    SHOHAM Z.A.
    (Hapoel Ironi Kiryat Ata)
  • SETTER 2  
    OSOKIN S.
    (Maccabi XT Haifa)
  • MIDDLE B. 3  
    GATSALOVA B.
    (Maccabi Hadera)
  • MIDDLE B. 4  
    TUPIKINA H.
    (Maccabi Ashdod)
  • OPPOSITE 2  
    IVGI O.
    (Maccabi Hadera)
  • SPIKER 3  
    JEREMIĆ I.
    (Maccabi XT Haifa)
  • SPIKER 4  
    SHEVSHUCK I.
    (V.C. Eilaboun)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
DA S.M.G.
(Maccabi Ashdod)
MIDDLE B. 2  
SOARES J.
(Macabbi Nazareth V.C.)
SPIKER 1  
PROTSKICH M.
(Maccabi Ashdod)

SPIKER 2  
FERNANDES S.N.
(Maccabi Ashdod)
MIDDLE B. 1  
HOLMAN B.
(Maccabi XT Haifa)
SETTER 1  
CORREA M.
(Maccabi XT Haifa)
LIBERO 1  
KARNI M.
(Hapoel Kfar Saba)
  • LIBERO 2  
    SHOHAM Z.A.
    (Hapoel Ironi Kiryat Ata)
  • SETTER 2  
    OSOKIN S.
    (Maccabi XT Haifa)
  • MIDDLE B. 3  
    GATSALOVA B.
    (Maccabi Hadera)
  • MIDDLE B. 4  
    TUPIKINA H.
    (Maccabi Ashdod)
  • OPPOSITE 2  
    IVGI O.
    (Maccabi Hadera)
  • SPIKER 3  
    JEREMIĆ I.
    (Maccabi XT Haifa)
  • SPIKER 4  
    SHEVSHUCK I.
    (V.C. Eilaboun)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
DA S.M.G.
(Maccabi Ashdod)
MIDDLE B. 2  
SOARES J.
(Macabbi Nazareth V.C.)
SPIKER 1  
PROTSKICH M.
(Maccabi Ashdod)

SPIKER 2  
FERNANDES S.N.
(Maccabi Ashdod)
MIDDLE B. 1  
HOLMAN B.
(Maccabi XT Haifa)
SETTER 1  
CORREA M.
(Maccabi XT Haifa)
LIBERO 1  
KARNI M.
(Hapoel Kfar Saba)
LIBERO 2  
SHOHAM Z.A.
(Hapoel Ironi Kiryat Ata)
SETTER 2  
OSOKIN S.
(Maccabi XT Haifa)
MIDDLE B. 3  
GATSALOVA B.
(Maccabi Hadera)
SPIKER 3  
JEREMIĆ I.
(Maccabi XT Haifa)
MIDDLE B. 4  
TUPIKINA H.
(Maccabi Ashdod)
SPIKER 4  
SHEVSHUCK I.
(V.C. Eilaboun)
OPPOSITE 2  
IVGI O.
(Maccabi Hadera)